Hämeentie 48
00500 Helsinki
Puh. (09) 7744 3110
pulut@rauhanpuolustajat.fi

Vuoden 2003 jutut:

Vuoden 2004 jutut:

Vuoden 2005 jutut:

Vuoden 2006 jutut:

Vuoden 2008 jutut:

Vuoden 2002 jutut:

Irak

Irakia uhkaavan sodan historiallisesta taustasta

Irak, Yhdysvallat ja joukkotuhoaseet

Salainen asiakirja osoittaa:
Bush suunnitteli hyökkäystä Irakiin jo ennen presidentiksi tuloaan

Ei on ei – toivottavasti myös vaalien jälkeen

USA valmistautuu hyökkäämään Irakin vastaantulosta huolimatta

Palestiina | Israel

". . .Emme aio enää osallistua siirtokunnista käytävään sotaan."

Amnesty vaatii Israelilta selvitystä joukkopidätyksistä

Muut

Väkivaltaiset videopelit opettavat lapsemme tappamaan kuin sotilaat

Terrorismin historia Iranissa

YK kuilun partaalla?

Tshetshenia - rauhan rajamailla

Menoa ja meininkiä rauhantyöhön

Rauhanpuolustajat uuden haasteen edessä

". . .Emme aio enää osallistua siirtokunnista käytävään sotaan."


Me olemme Israelin asevoimien reservin upseereja sotilaita ja meidät on kasvatettu Sionismin periaatteiden hengessä jotta uhraisimme kaikkemme Israelin kansalle ja valtiolle. Olemme aina palvelleet etulinjassa, olleet aina valmiit ensimmäisinä täyttämään minkä tehtävän tahansa, kevyen tai raskaan, jos sitä on vaatinut Israelin valtion turvallisuus tai sen vahvistaminen.

Me olemme asevoimien upseereina ja sotilaina vuosittain palvelleet Israelin valtiota viikkokausia huolimatta niistä uhrauksista, joita se on vaatinut henkilökohtaiselta elämältämme.

Olemme olleet reserviläisinä kaikkialla miehitetyillä alueilla ja antaneet komentoja ja käskyjä, joilla ei ole ollut mitään tekemistä maamme turvallisuuden kanssa, vaan joiden tarkoitus on ollut vahvistaa palestiinalaisiin kohdistuvaa valvontamme entisestään. Olemme omin silmin nähneet miehityksen molemmille puolille aiheuttamat veriset ruumit.

Olemme oivaltaneet, miten meille annetut käskyt tuhoavat kaikki ne arvot, joita olemme omaksuneet kasvaessamme tässä maassa.

Olemme nyt ymmärtäneet, että miehityksen hinta on se etttä Israelin armeija menettää inhimillisen luonteensa ja koko Israelin yhteiskunta korruptoituu.

Tiedämme, etteivät (palestiinalais)alueet ole Israelia ja että kaikki siirtokunnat joudutaan lopulta evakuoimaan.

Täten julistamme, ettemme aio enää osallistua siirtokunnista käytävään sotaan.
Emme aio jatkaa taistelua vuoden 1967 sodan rajojen takana kokonaisen kansakunnan hallinnan, karkottamisen, nälkään näännyttämisen ja nöyryyttämisen vuoksi.
Ilmoitamme, että olemme valmiit palvelemaan Israelin asevoimissa ja täyttämään kaikki ne tehtävät, jotka palvelevat Israelin turvallisuutta. Miehitystä ja alistamista koskevat tehtävät eivät tuota tarkoitusta palvele, emmekä suostu ottamaan osaa niiden täyttämiseen.

Allekirjoittajat:

15/05/2002 : 462 allekirjoitusta

1 Avner Inbar Staff Sergeant Engineering
2 Ofir Cohen Staff Sergeant Infantry
3 Itzik Holdai Staff Sergeant Engineering
4 Itai Swirski Lieutenant Paratroopers
5 Amir Engel Staff Sergeant Artillery
6 Amir Samuel Staff Sergeant Paratroopers
7 Amnon Kafri Sergeant First Class Artillery
8 Assaf Oron Sergeant First Class Infantry
9 Ariel Shatil Sergeant First Class Artillery
10 Arik Diamant Staff Sergeant Paratroopers
11 Gil Alexandrovitz Staff Sergeant Artillery
12 Guy Grosman Lieutenant Paratroopers
13 Gyora Alexandron Staff Sergeant Paratroopers
14 Gil Nemesh Staff Sergeant Engineering
15 David Zonshein Lieutenant Paratroopers
16 Dolev Tokatly Staff Sergeant Army Intelligence
17 Dan Tamir Captain Paratroopers
18 Danny Vos Sergeant First Class Navy
19 Danny Mamlok Staff Sergeant Artillery
20 Danny Markovitz Staff Sergeant Engineering
21 Haim Wies Captain Armored Corps
22 Tal Ben Amar Lieutenant Infantry
23 Yair Bustan Lieutenant Navy
24 Yigal Broner Staff Sergeant Armored Corps
25 Yehoda Shalem Staff Sergeant Infantry
26 Yoav Katz First Sergeant Armored Corps
27 Johnathan Katz Staff Sergeant Infantry
28 Yaniv Itzkovitz Lieutenant Paratroopers
29 Ishai Lerman Staff Sergeant Engineering
30 Ishai Rozen Tzvi Staff Sergeant Armored Corps
31 Ishai Sagi Lieutenant Artillery
32 Naor Ben Yehoyada Captain Navy
33 Navot Morag Staff Sergeant Paratroopers
34 Noam Livne Lieutenant Engineering
35 Nir Evron Lieutenant Paratroopers
36 Noam Wiener Lieutenant Infantry
37 Nethanel Elzas Staff Sergeant Infantry
38 Adi Martzuk Staff Sergeant Air Force AA
39 Ofer Shor Captain Infantry
40 Ilay Tamari Staff Sergeant Armored Corps
41 Amit Bar Tzedek Staff Sergeant Armored Corps
42 Amit Gal Sergeant First Class Paratroopers
43 Amit Mashiah Staff Sergeant Artillery
44 Ram Alpya Staff Sergeant Infantry
45 Rami Kaplan Major Armored Corps
46 Shoki Shade Staff Sergeant Paratroopers
47 Shahar Dolev Lieutenant Air Force
48 Shai Yakir Staff Sergeant Infantry
49 Shay Tzoker Sergeant First Class Navy
50 Shamai Leybovitz Staff Sergeant Armored Corps
51 Itai Haviv Captain Artillery
52 Amir Efrat Lieutenant Air Force
53 Shmuel Vardi Staff Sergeant Armored Corps
54 Jonathan Eshpar Staff Sergeant Armored Corps
55 Shahar Smooha Sergeant Armored Corps
56 Uri Tal Staff Sergeant Infantry
57 Ron GerLitz Captain Navy
58 Nir Lahav Staff Sergeant Paratroopers
59 Tal Avgar Staff Sergeant Air Force AA
60 Udi Elifants Lieutenant Artillery
61 Marcelo Svirsky Corporal Engineering
62 Chen Alon Major Armored Corps
63 Ori Rot-Levi Captain Navy
64 Bar Hefstz Staff Sergeant Armored Corps
65 Noam Ziv Major Paratroopers
66 Yaron Parasol Sergeant First Class Paratroopers
67 Nir Gov Warrant Officer Other
68 Barak Adorian Sergeant First Class Paratroopers
69 Yossi Veissid Sergeant First Class Infantry
70 Muli Linder Lieutenant Medicine Corps
71 Amir Shahal Captain Infantry
72 dishon bilgory Staff Sergeant Navy
73 Amir Ziv Sergeant First Class Paratroopers
74 Boaz Zussman Major Armored Corps
75 Itai Eisinger Staff Sergeant Artillery
76 Yuval Ron Staff Sergeant Army Intelligence
77 Uzi Dror Staff Sergeant Armored Corps
78 Liron Prestelnik Captain Armored Corps
79 Gilad Svirski Staff Sergeant Artillery
80 Ori Finkelman Lieutenant Artillery
81 Moshe Sivan Captain Armored Corps
82 Barak Atzmon Staff Sergeant Artillery
83 Akiva Leibowitz Captain Artillery
84 Arad Hakim Staff Sergeant Infantry
85 Uri Dotan Staff Sergeant Infantry
86 Dan Goldenblatt Staff Sergeant Paratroopers
87 Timor Israeli Lieutenant Armored Corps
88 Erez Zverling Staff Sergeant Paratroopers
89 Amit Peer Staff Sergeant Armored Corps
90 Leor Kroch Staff Sergeant Infantry
91 Noam Sagi Captain Navy
92 Hanoch Frankovits Lieutenant Armored Corps
93 Hed Bar-Nissan Captain Paratroopers
94 Samuel Miller Staff Sergeant Other
95 Trevor Galor Staff Sergeant Paratroopers
96 Avi Blum Sergeant First Class Paratroopers
97 Omri Klainberger Staff Sergeant Artillery
98 Amir Rosenfeld Captain Air Force AA
99 Uri AviHay Staff Sergeant Artillery
100 Shay Peled Sergeant Air Force AA
101 Gabi Bokvza Staff Sergeant Paratroopers
102 Roey Vollman Lieutenant Artillery
103 Ram Efrat Staff Sergeant Infantry
104 Clark Hoover Corporal Armored Corps
105 Gilad Elazar Sergeant First Class Infantry
106 Ofir Shalem Lieutenant Engineering
107 Guy Keshet Staff Sergeant Armored Corps
108 Yotam Cohen Sergeant Infantry
109 Ofer Teler Sergeant Other
110 Ronen Edelman Staff Sergeant Army Intelligence
111 Yoram Talmon Captain Medicine Corps
112 Shimon El-Ami Major Other
113 Oren Dolphin Staff Sergeant Infantry
114 Tal Shamir Staff Sergeant Armored Corps
115 Doron Tzabari Lieutenant Medicine Corps
116 Tzvika Abramovitch Staff Sergeant Armored Corps
117 Aviad Roitgrund Staff Sergeant Engineering
118 Oded chakim Staff Sergeant Armored Corps
119 Youval Tamari Captain Air Force
120 Yoav Di-Kapua Lieutenant Armored Corps
121 Shuli Weis Staff Sergeant Medicine Corps
122 Itai Berger Major Armored Corps
123 Zohar Mor Lieutenant Navy
124 Michael Weksler Staff Sergeant Armored Corps
125 Shahar Tzur Captain Navy
126 Eliav Saharovitch Staff Sergeant Infantry
127 Liron Eliasov Captain Army Intelligence
128 Yaniv Reingwertz Staff Sergeant Engineering
129 Shahar Almagor Captain Navy
130 Alon Barnea Staff Sergeant Engineering
131 Harel Arzi Staff Sergeant Medicine Corps
132 Omer Simha Staff Sergeant Infantry
133 Dadi Lavie Staff Sergeant Paratroopers
134 Asaf Levnon Lieutenant Armored Corps
135 Asaf Guy Staff Sergeant Navy
136 Yaron Hoffman Staff Sergeant Armored Corps
137 Maor Parsai Staff Sergeant Armored Corps
138 Jeremy Swimer Private first class Air Force
139 Yair Morag Staff Sergeant Infantry
140 Gary Sussman Sergeant Infantry
141 Isio Rosental Private Air Force
142 Dani Filc Captain Armored Corps
143 Omry Yeshurun Lieutenant Armored Corps
144 Yigal Onik Sergeant First Class Engineering
145 Ronen Katz Sergeant First Class Armored Corps
146 Doron Mutai Lieutenant Engineering
147 Tal Belo Staff Sergeant Armored Corps
148 yossi revivo Staff Sergeant Infantry
149 Lior Kay Corporal Other
150 gadi doron Sergeant First Class Paratroopers
151 nadav shlomot Staff Sergeant Paratroopers
152 yuval agassi Lieutenant Paratroopers
153 yuval netzer Sergeant First Class Armored Corps
154 Amichai Katz Staff Sergeant Infantry
155 Omri Friedman Staff Sergeant Infantry
156 Dror Lutzati Sergeant First Class Engineering
157 Eilon Oron Sergeant First Class Engineering
158 Dani Broitman Staff Sergeant Infantry
159 Alexander Lyakas Sergeant Artillery
160 Yossi Schellas Lieutenant Armored Corps
161 Yariv Mizrahi Captain Armored Corps
162 Assaf Bervald Staff Sergeant Infantry
163 Daniel Lewenhoff Staff Sergeant Armored Corps
164 Avi Shnior Staff Sergeant Armored Corps
165 Amir Shlomie Sergeant Medicine Corps
166 Yariv Shavit Sergeant Armored Corps
167 Noam Sorek Staff Sergeant Air Force
168 Alon Arbel Lieutenant Infantry
169 Amit Grossman Staff Sergeant Air Force
170 Omer Karp Major Armored Corps
171 Nir Rosen Staff Sergeant Other
172 Shlomi Segal Staff Sergeant Infantry
173 Asaf Barashi Staff Sergeant Paratroopers
174 Gil Shalit Sergeant Paratroopers
175 Alon Levin Staff Sergeant Infantry
176 Uri Eshhar Lieutenant Armored Corps
177 Asaf Shilo Lieutenant Engineering
178 Yuval Andorn Staff Sergeant Artillery
179 Nik John Corporal Engineering
180 Gome Levin Staff Sergeant Other
181 Ronnen Ben - Arie Staff Sergeant Armored Corps
182 Adi Naar Staff Sergeant Armored Corps
183 Nir Rehav Staff Sergeant Artillery
184 Roi Barak Staff Sergeant Armored Corps
185 Uri Fine Staff Sergeant Armored Corps
186 Ohad Matalon Sergeant First Class Armored Corps
187 Doron Segev Staff Sergeant Army Intelligence
188 Yakov Gabay Staff Sergeant Engineering
189 Michael Sfard Sergeant Medicine Corps
190 Ori Choshen Captain Air Force
191 Tamir Sorek Sergeant First Class Army Intelligence
192 Arik Peretz Staff Sergeant Infantry
193 Amnon Vidan Major Navy
194 Aner Sella Staff Sergeant Artillery
195 Rahav Magen Staff Sergeant Armored Corps
196 Itamar Schweika Captain Army Intelligence
197 Noam Leshem Staff Sergeant Navy
198 Dani Kish Lieutenant Armored Corps
199 Ido Zvieli Captain Air Force
200 Avner Kohavi Sergeant First Class Infantry
201 Platon Melinovski Corporal Armored Corps
202 Asaf Chemets Lieutenant Paratroopers
203 Kim Yuval Staff Sergeant Artillery
204 Eran Laish Staff Sergeant Engineering
205 Udi Sommer Staff Sergeant Air Force
206 Eyal Wurgaft Staff Sergeant Paratroopers
207 Ori Saley Lieutenant Armored Corps
208 Asa Meron Staff Sergeant Artillery
209 Asaf Openheimer Staff Sergeant Engineering
210 Eyal Ben-Basat Staff Sergeant Engineering
211 Amiram Raber Captain Armored Corps
212 Ofer Braver Lieutenant Infantry
213 Ori Lev Staff Sergeant Armored Corps
214 Guy Geltner Staff Sergeant Artillery
215 Ittai Weinryb Staff Sergeant Armored Corps
216 Ariel Tartakovsky Staff Sergeant Artillery
217 Yossi Landesman Staff Sergeant Paratroopers
218 Yaniv Dolev Sergeant Infantry
219 Idan Caspari Sergeant First Class Infantry
220 Itay Rotem Staff Sergeant Armored Corps
221 Aharon Shem-Tov Staff Sergeant Other
222 Oren Entin Corporal Infantry
223 Adi Raveh Staff Sergeant Other
224 Yoav Ben Yaakov Lieutenant Infantry
225 Nir Siani Staff Sergeant Infantry
226 Noam Sheizaf Lieutenant Infantry
227 Shahak Yariv Lieutenant Medicine Corps
228 Nimrod Shilo Staff Sergeant Artillery
229 Noam Geffen Sergeant First Class Artillery
230 Naor Urian Lieutenant Paratroopers
231 Yiftah Ron Sergeant First Class Paratroopers
232 Asher Albo Staff Sergeant Paratroopers
233 dudu rotman Lieutenant Other
234 Mike Raphaeli Sergeant Artillery
235 Aviv Gleichman Staff Sergeant Air Force
236 Itamar Haber Staff Sergeant Medicine Corps
237 Oren Levi Sergeant Medicine Corps
238 Amit Brock Staff Sergeant Infantry
239 David Enoch Lieutenant Armored Corps
240 Amit Kaufman Sergeant First Class Paratroopers
241 Nitzan Shany Lieutenant Armored Corps
242 Izik Gargir Lieutenant Other
243 Amir Kedan Staff Sergeant Artillery
244 Avi Mayorek Lieutenant Artillery
245 Liraz Rimon Staff Sergeant Infantry
246 Boaz Tubul Staff Sergeant Paratroopers
247 Amir Locker Biletzki Staff Sergeant Armored Corps
248 Omer Cohen Lieutenant Artillery
249 Yaniv Tal Lieutenant Air Force AA
250 Dudy Tzfati Staff Sergeant Navy
251 Noam Frankfurter Staff Sergeant Artillery
252 Yashiv Cohen Sergeant Armored Corps
253 Daniel Yaakobovitch Staff Sergeant Armored Corps
254 Ofer Shafrir Staff Sergeant Infantry
255 Yotam Tzafrir Major Infantry
256 Liron Pinchover Staff Sergeant Infantry
257 Dan Shahaf Staff Sergeant Armored Corps
258 Gideon Davidson Staff Sergeant Engineering
259 Nimrod Baharav Captain Armored Corps
260 Amir Polack Staff Sergeant Paratroopers
261 Rani Einav Lieutenant Army Intelligence
262 Gilad Heiman Staff Sergeant Armored Corps
263 Amit Ben-Natan Sergeant First Class Armored Corps
264 Sagi Bakshi Lieutenant Artillery
265 Avner Shiftan Major Medicine Corps
266 Uri Niv Staff Sergeant Paratroopers
267 Ami Kotler Sergeant First Class Infantry
268 David Beeri Staff Sergeant Other
269 Yoav Lahan Staff Sergeant Infantry
270 Ezra Peres Staff Sergeant Infantry
271 Gomeh Shabtai Staff Sergeant Artillery
272 Amir Segal Staff Sergeant Armored Corps
273 Netanel Yefet Staff Sergeant Paratroopers
274 Assaf Ben-David Staff Sergeant Armored Corps
275 Yaron Beeri Staff Sergeant Infantry
276 Gilad Kfir-Yron Captain Air Force
277 Idan Eisner Staff Sergeant Engineering
278 Itai Horowitz Staff Sergeant Armored Corps
279 Sharon Shmila Lieutenant Infantry
280 Ofer Beit Halachmi Major Medicine Corps
281 Israel (Isri) Halperin Staff Sergeant Paratroopers
282 Avi Bigelman Lieutenant Medicine Corps
283 Oded Bin-Nun Staff Sergeant Paratroopers
284 Alon Mordechovitch Sergeant First Class Paratroopers
285 Oren Harman Staff Sergeant Armored Corps
286 Yuval Gat Sergeant First Class Armored Corps
287 Jay Rosenberg Staff Sergeant Armored Corps
288 Shay Misch Lieutenant Artillery
289 Ohad Nachtomy Staff Sergeant Infantry
290 Avriel Bar-Levav Staff Sergeant Armored Corps
291 Sela Ofer Sergeant First Class Infantry
292 Yariv Mohar Staff Sergeant Engineering
293 Roy Sabat Sergeant First Class Artillery
294 Nimrod Hefetz Major Other
295 Ofer Nur Staff Sergeant Other
296 Gil Bronstein Staff Sergeant Infantry
297 Yoav Arzi Staff Sergeant Air Force
298 Guy Shalev Staff Sergeant Air Force
299 Ronen Cohen Staff Sergeant Armored Corps
300 Yuval Lotem Lieutenant Infantry
301 Dror Moran Sergeant Other
302 Erez Tzfadia Staff Sergeant Infantry
303 Yair Shiloah Staff Sergeant Infantry
304 Yonatan Ariel Staff Sergeant Infantry
305 Oren Melamed Staff Sergeant Artillery
306 Ehud Shem-Tov Sergeant First Class Armored Corps
307 Avner Efendowicz Captain Armored Corps
308 Ido Ben Shushan Staff Sergeant Artillery
309 Ran Ron Sergeant First Class Artillery
310 Gil Krivitzki Staff Sergeant Other
311 Nir Dash Lieutenant Air Force
312 Yair Yephet Sergeant Other
313 Jonathan Levi Staff Sergeant Armored Corps
314 David Perlman Corporal Other
315 Ohad Yogev Lieutenant Infantry
316 Yoval Yavne Staff Sergeant Infantry
317 Gilad Reshef Staff Sergeant Infantry
318 Michael Azulai Staff Sergeant Border Police
319 Noam Nadir Staff Sergeant Infantry
320 Shachar Levy Sergeant First Class Paratroopers
321 Itai Kahn Lieutenant Armored Corps
322 Eran Torbiner Staff Sergeant Armored Corps
323 Tal Ben-David Staff Sergeant Engineering
324 Tal Feldman Staff Sergeant Engineering
325 Navot Galpaz Staff Sergeant Infantry
326 Pawel Mariasin Private Other
327 Yair Neve Oz Sergeant First Class Armored Corps
328 Ishay Hinkis Staff Sergeant Air Force
329 Dan Hobel Corporal Other
330 Ido Bruno Staff Sergeant Infantry
331 Beni Issembert Corporal Armored Corps
332 Elon Portugaly Staff Sergeant Infantry
333 Matan Cohen Sergeant First Class Paratroopers
334 Stav Adivi Major Other
335 Tal Keler Sergeant Other
336 Roni Jortner Lieutenant Other
337 Adi Eilat Captain Armored Corps
338 Meir Shamay Staff Sergeant Artillery
339 Shaun Lacob Sergeant Infantry
340 Rotem Max Sergeant Infantry
341 Uri Hirshfeld Captain Artillery
342 Niv Keidar Staff Sergeant Infantry
343 Moshe Ingel Sergeant First Class Infantry
344 Daniel Reisel Sergeant Infantry
345 Shmulik Lederman Staff Sergeant Infantry
346 Eitan Lieberman Corporal Other
347 Alon Ben Ezer Staff Sergeant Armored Corps
348 Piki Ish-Shalom Major Navy
349 Yiftach shiloni Lieutenant Army Intelligence
350 Elad Lahav Staff Sergeant Infantry
351 Alon Meir Staff Sergeant Infantry
352 Ofir Bedossa Sergeant First Class Armored Corps
353 Asi Grinshtein Staff Sergeant Infantry
354 Ishai Mor Staff Sergeant Paratroopers
355 Lior Neiger Sergeant Infantry
356 Amir Benbaji Staff Sergeant Other
357 Ofer Gal Lieutenant Other
358 Yanai Ofran Staff Sergeant Army Intelligence
359 Or Gerlitz Staff Sergeant Other
360 Daniel Nitzan Sergeant First Class Medicine Corps
361 Michael Alexander Sergeant Other
362 Amiyaal Ilany Lieutenant Paratroopers
363 Eytan Katsav Staff Sergeant Other
364 Yoav Caspi Lieutenant Armored Corps
365 Jonathan Ganzi Staff Sergeant Armored Corps
366 Eyal Nir Lieutenant Other
367 Nahum Karlinsky Major Air Force
368 Shani Kaminer Lieutenant Infantry
369 Avshalom Raviv Lieutenant Army Intelligence
370 Nadav Lapid Staff Sergeant Army Intelligence
371 Shahar Larry Lieutenant Air Force
372 Roni Reingold Captain Other
373 Eyal Zaid Sergeant First Class Other
374 Alexander bogomolny Corporal Other
375 Eytan Biderman Captain Other
376 Ran Bracha Captain Infantry
377 Nir Bracha Staff Sergeant Artillery
378 Peleg Rachman Sergeant Armored Corps
379 Danny Yavorski Staff Sergeant Infantry
380 Mordechai Lidar Staff Sergeant Navy
381 Avner Goldhagen Captain Air Force
382 Avishai Mor Staff Sergeant Other
383 Daniel Goldstein Staff Sergeant Infantry
384 Raanan Choresh Sergeant First Class Infantry
385 Ofri Ilany Staff Sergeant Air Force AA
386 Ari Boneh Staff Sergeant Infantry
387 Oded Tsipori Sergeant Medicine Corps
388 Avner Niv Sergeant First Class Other
389 Oded Korati Staff Sergeant Other
390 Ran Carmeli Staff Sergeant Other
391 Uri Livneh Staff Sergeant Artillery
392 Eldad Shem-Tov Staff Sergeant Medicine Corps
393 Moshe Arenstein Captain Army Intelligence
394 Nahum Goldberg Sergeant Engineering
395 Omer Peled Staff Sergeant Paratroopers
396 Yotam Bezalel Staff Sergeant Armored Corps
397 Lior Kravitz Captain Army Intelligence
398 Daniel Kaftori Major Other
399 Uri Tokker Mimon Lieutenant Medicine Corps
400 Rami Regavim Sergeant First Class Other
401 Hagai Nakhtomi Sergeant First Class Armored Corps
402 Ofer Rog Staff Sergeant Armored Corps
403 Jonatan Karni Staff Sergeant Paratroopers
404 Omry Zalmona Staff Sergeant Engineering
405 Yossi Davidovtch Staff Sergeant Infantry
406 Chen Zeira Staff Sergeant Infantry
407 Gabriel Ben-Ami Major Other
408 Tomer Yaffe Sergeant Medicine Corps
409 Oded Soffair Staff Sergeant Air Force AA
410 Yuval Otzar Sergeant Paratroopers
411 Eitan Lerner Captain Medicine Corps
412 Moshik Tamkin Sergeant Other
413 Amir Terkel Staff Sergeant Other
414 Gabriel Salgado Staff Sergeant Infantry
415 Uri Scott Private first class Infantry
416 Yoav Cohen Corporal Other
417 Amos Shazar Staff Sergeant Armored Corps
418 Avner Barkay Sergeant Infantry
419 Dan Yakir Staff Sergeant Other
420 Doron Sheinman Staff Sergeant Infantry
421 Idan Ashur Sergeant First Class Engineering
422 Uri Dagan Corporal Artillery
423 Dan Bedescu Staff Sergeant Infantry
424 Dani Schrire Lieutenant Air Force AA
425 Elad Zeev Staff Sergeant Artillery
426 Adam Gaynor Corporal Infantry
427 Moran Koren Staff Sergeant Other
428 Oren Levy Sergeant Armored Corps
429 Gil Valabrega Staff Sergeant Infantry
430 Yair Goldfarb Lieutenant Air Force
431 Ran Tene Staff Sergeant Other
432 Amnon Sagiv Captain Army Intelligence
433 Daniel Lantsberg Lieutenant Army Intelligence
434 Eldad Porat Captain Armored Corps
435 Omer Shatz Staff Sergeant Air Force
436 Oren Hershko Sergeant First Class Engineering
437 Nir Konforti Staff Sergeant Artillery
438 Ron Fogel Lieutenant Infantry
439 Yair Kafri Staff Sergeant Armored Corps
440 Oren Yakobovich Lieutenant Other
441 Miki Grinfeld Staff Sergeant Medicine Corps
442 Ilya Shifrin Staff Sergeant Armored Corps
443 Guy Elchanan Staff Sergeant Armored Corps
444 Noam Geva Sergeant Infantry
445 Avi Hengel Lieutenant Other
446 Eyal Fisher Staff Sergeant Armored Corps
447 Kuti Rot Staff Sergeant Infantry
448 Yair Matiash Staff Sergeant Armored Corps
449 Haim Yulzari Staff Sergeant Air Force AA
450 Micha Peri Staff Sergeant Infantry
451 Yuval Ben Ari Sergeant First Class Air Force
452 Elad Orian Staff Sergeant Army Intelligence
453 Asaf Barness Staff Sergeant Other
454 Michael Gedalyovich Captain Army Intelligence
455 Boaz Helfman Captain Infantry
456 Claudio Silberman Sergeant First Class Armored Corps
457 Ido Blum Lieutenant Other
458 Gilad Silberberg Major Navy
459 Erad Omer Lieutenant Air Force AA
460 Yochai Shoshani Staff Sergeant Armored Corps
461 Shai Meiri Sergeant First Class Navy
462 Guy Gavron Lieutenant Other

 

 

Myytävät tuotteet